rekrutacja online

covid 1 4 biuletyn1  20latwsparcie

III Krajowe Dni Pola Poświętne 2022 z udziałem PUZ w Ciechanowie.

IMG 20220611 101000Od 11 do 13 czerwca Płońsk gościł tysiące mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich z całej Polski – rolników, producentów rolnych, firmy działające na rzecz sektora rolnego, doradców i przedstawicieli instytutów badawczych oraz uczniów szkół rolniczych z całego kraju. Organizatorzy mogli się pochwalić istniejącym tu od prawie 100 lat Polem Doświadczalnym, na którym prezentowano wyniki doświadczeń polowych, nowe techniki, technologie uprawy oraz odmiany roślin.

Zwiedzający mogli zobaczyć kolekcję odmian 30 gatunków roślin uprawnych na ok. 1000 poletkach na 26 ha pola doświadczalnego. Rolnicy spotkali się ze specjalistami i wzięli udział w wystawach ciągników, maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolniczej.

W ramach wydarzenia promowane było dziedzictwo kulturowe i kulinarne wsi oraz rolnictwo ekologiczne na Mazowszu. W namiocie Koła Gospodyń Wiejskich oraz „Tradycja i Rękodzieło” odbyły się degustacje potraw i pokazy: wycinanek, haftu, malowania witraży, strojów ludowych oraz warsztaty: kowalskie, włókiennicze, garncarskie, rzeźbiarskie i wiele innych. Uczniowie i studenci kierunków rolniczych dodatkowo skorzystali z lekcji praktycznych w terenie i zapoznali się z aplikacją e-DWIN. Wielbiciele koni przyjemnością obejrzeli, mające już swoją długoletnią tradycję, Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Nasza Uczelnia reprezentowana przez dr inż. Grzegorza Koca Rektora PUZ w Ciechanowie wzięła czynny udział w wydarzeniu. Wymiana doświadczeń i informacji między rolnikami, naukowcami i doradcami rolniczymi ośrodka podczas spotkań w Poświętnem, jest zawsze bardzo pożyteczna i satysfakcjonująca dla wszystkich. Studenci rolnictwa wzięli aktywny udział w interesującej i dydaktycznie ważnej  imprezie, uczestnicząc w oferowanych przez MODR w Poświętnem formach edukacyjnych. Jak co roku stoisko promocyjne Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie cieszyło się dużym  zainteresowaniem zwiedzających

stopkadol 1110