covid 1 4 biuletyn1  20latwsparcie

Ciechanowska Uczelnia - miejsce przyjazne do studiowania!

Ciechanowska Uczelnia to miejsce przyjazne do studiowania! Doświadczona, wspierająca studentów kadra dydaktyczna, nowoczesne, dobrze wyposażone pracownie, laboratoria, sale dydaktyczne, Dom Studenta, możliwość korzystania z hali sportowej, basenu, siłowni, Klubu Studenta - to wszystko zachęca do studiowania.
Państwa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie to jedyna w naszym regionie uczelnia publiczna oferująca bezpłatne studia stacjonarne. Oferta uczelni obejmuje dwanaście kierunków kształcenia, w tym również studia magisterskie i podyplomowe.
PUZ wspiera ambitnych, młodych ludzi, którym nie brakuje zapału i ciekawości. Studentów osiągających sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe Rektor nagradza wysokimi stypendiami. Uczelnia posiada bardzo dobrze rozwinięty system pomocy materialnej pozwalający studiować studentom którzy założyli własne rodziny, studentom z niepełnosprawnościami, jak również studentom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej.
Wszystkim studentom w nowym roku akademickim życzymy zadowolenia z wybranego kierunku studiów i satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

Konkurs związany ze Światowym Forum Miejskim

konkurs maskotkaMinisterstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) ogłosiło konkurs związany ze Światowym Forum Miejskim (WUF), które odbędzie się w Katowicach w czerwcu przyszłego roku. Jest to najważniejsza i największa konferencja dotycząca tematyki miejskiej na świecie, organizowana co dwa lata pod auspicjami agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich – UNHabitat. Jej celem jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę.

W związku ze zbliżającą się XI sesją wydarzenia Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej organizuje konkurs, którego tematem jest stworzenie projektu graficznego i nazwanie maskotki, która będzie promowała WUF11. Liczy się kreatywne nawiązanie do tematyki Światowego Forum Miejskiego. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół ponadpodstawowych od 16 roku życia oraz studenci szkół wyższych do 25 roku życia. Termin zgłoszenia prac upływa 31 października 2021 r. Na autora najciekawszej maskotki czeka nagroda główna w wysokości 15 tys. zł, a także zaproszenie do udziału w XI sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach, która odbędzie się w czerwcu 2022 roku. Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursowym na stronie: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/konkurs-na-projekt-maskotki-wuf11.