covid 1 4 biuletyn1  20latwsparcie

Ciechanowska Uczelnia - miejsce przyjazne do studiowania!

Ciechanowska Uczelnia to miejsce przyjazne do studiowania! Doświadczona, wspierająca studentów kadra dydaktyczna, nowoczesne, dobrze wyposażone pracownie, laboratoria, sale dydaktyczne, Dom Studenta, możliwość korzystania z hali sportowej, basenu, siłowni, Klubu Studenta - to wszystko zachęca do studiowania.
Państwa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie to jedyna w naszym regionie uczelnia publiczna oferująca bezpłatne studia stacjonarne. Oferta uczelni obejmuje dwanaście kierunków kształcenia, w tym również studia magisterskie i podyplomowe.
PUZ wspiera ambitnych, młodych ludzi, którym nie brakuje zapału i ciekawości. Studentów osiągających sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe Rektor nagradza wysokimi stypendiami. Uczelnia posiada bardzo dobrze rozwinięty system pomocy materialnej pozwalający studiować studentom którzy założyli własne rodziny, studentom z niepełnosprawnościami, jak również studentom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej.
Wszystkim studentom w nowym roku akademickim życzymy zadowolenia z wybranego kierunku studiów i satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

„Profilaktyka 40 plus” z udziałem PUZ w Ciechanowie

DSC 0133Na zaproszenie Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w ramach współrealizacji projektu „Profilaktyka 40 plus” studenci naszej Uczelni wzięli udział w dwóch imprezach profilaktyczno-zdrowotnych. Pierwszy festyn odbył się 24 lipca w Mławie, drugi 21 sierpnia w Przasnyszu. Podczas spotkań studenci pielęgniarstwa udzielali porad w zakresie zdrowego stylu życia, wykonywali pomiary: RR, masy ciała i wzrostu z wyliczaniem wskaźnika BIM, poziomu glukozy we krwi, szczytowego przepływu wydechowego PEF. Prowadzili pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomów. Studenci pracy socjalnej i pedagogiki prowadzili gry i zabawy integracyjne oraz malowali twarze dzieciom. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Mławy, Przasnysza i okolic. Stoiska Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego były oblegane przez zainteresowanych. Udział studentów w wydarzeniach był doskonałą okazją do promocji naszej Uczelni.