Studenci PUZ na XXI Mazowieckich Dniach Rolnictwa w Poświętnem

image001

Stało się tradycją, że studenci Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie biorą aktywny udział w Mazowieckich Dniach Rolnictwa organizowanych przez MODR Poświętne.
W dniu 13 czerwca 2021 r. po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbyły XXI Mazowieckie Dni Rolnictwa. Ze względu na panujące ograniczenia tegoroczne Mazowieckie Dni Rolnictwa nie miały części wystawienniczo-targowej, odbyły się tylko i wyłącznie na polu doświadczalnym. Doradcy rolni, jak i przedstawiciele firm z branży rolniczej, udzielali zwiedzającym porad i odpowiadali na zadawane pytania. Przekazywane informacje o wykonanych zabiegach agrotechnicznych, charakterystyki prezentowanych odmian i wiele innych wiadomości są cenną wskazówką w codziennej pracy rolnika. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele naszej Uczelni, studenci wszystkich roczników kierunku rolnictwo. Wymiana doświadczeń i informacji między rolnikami, naukowcami i doradcami rolniczymi ośrodka podczas spotkań w Poświętnem, jest zawsze bardzo pożyteczna i satysfakcjonująca dla wszystkich. Studenci wzięli aktywny udział w interesującej i dydaktycznie ważnej imprezie, uczestnicząc w oferowanych przez MODR w Poświętnem formach edukacyjnych. Jak co roku stoisko promocyjne Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie cieszyło się zainteresowaniem zwiedzających.