kandydat

informator20 21

identyfikator konf

horyzont

• Aktualizacja: 28 październik 2020.

Rektor:

ul. Narutowicza 4 a
ds@puzim.edu.pl

Szkolenia kadry dydaktycznej PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie

Organizację zajęć dydaktycznych, w tym kształcenie na odległość na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych reguluje Zarządzenie nr 78/2020 Rektora Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie z dnia 09 września 2020 roku.

szkolenie

Zgodnie z § 4 tego zarządzenia, kadra dydaktyczna uczestniczyła w szkoleniach stacjonarnych, dotyczących wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość w roku akademickim 2020/2021 w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Obsługę techniczną i organizacyjną prowadził Dział Informatyczny, stronę merytoryczną zapewniał Pełnomocnik Rektora ds. Wykorzystania Technologii Informatycznych w Procesie Kształcenia.

W okresie od 17 do 22 września 2020 roku, w budynku głównym Uczelni, przy ul. Narutowicza 9, , kadra dydaktyczna podzielona na 11 grup szkoleniowych, w pracowni komputerowej w sali 202A, wcielając się w rolę studentów, logowała się na swoje konta uczelniane Google, by móc wędrować po Uczelnianej Platformie Moodle oraz aplikacjach Google – głównie Google Meet oraz Google Dysk.

Środowisko nauczania zdalnego w nowym roku akademickim w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie:

1. Uczelniana Platforma Moodle - do zdalnej edukacji i komunikacji
  2. Narzędzie Google Meet – do komunikacji wizualnej i głosowej
  3. Dysk Google – do współdzielenia zasobów oraz korzystania z bezpłatnych aplikacji: edytora tekstów, arkusza kalkulacyjnego, programu do prezentacji i innych
  4. Uczelniana poczta elektroniczna w domenie puzim.edu.pl – do obsługi poczty elektronicznej, logowania się za pomocą swojego uczelnianego konta do Uczelnianej Platformy Moodle, Google Meet oraz innych aplikacji Google, w zależności od potrzeb.

Szkolenie stacjonarne było pierwszym etapem wspólnej pracy dotyczącym wykorzystania technologii informatycznych w procesie kształcenia w PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Pokój online dla Kadry PUZ w Ciechanowie utworzony na Uczelnianej Platformie Moodle oraz   konsultacje w trybie stacjonarnym i szkolenia online to kolejne etapy pracy w tej dziedzinie.

Kadra PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie posiada konta o strukturze:
imię. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. np.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Studenci posiadają konta o strukturze
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   np.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.