Wystawa poplenerowa V Ciechanowskiego Pleneru Malarskiego pt. „Malowniczy sierpień”

           Stało się już tradycją, że w naszej Uczelni organizujemy wystawę malarstwa i gościmy artystów biorących udział w plenerze. W dniu 13 listopada 2019 roku w galerii gmachu głównego Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego  w Ciechanowie została otwarta wystawa poplenerowa V Pleneru Malarskiego   pt. „Malowniczy sierpień”. Otwarcia wystawy dokonali Prezes Zarządu  Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Artystów Polskich Janina Janakakos – Szymańska, prorektor PUZ dr inż. Grzegorz Koc oraz kanclerz mgr inż. Piotr Wójcik. Organizatorem wystawy jest Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Artystów Polskich przy wsparciu Prezydenta Miasta Ciechanów i Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego.

Ciechanowski plener trwał od 8 do 15 sierpnia 2019 roku. Brało w nim udział dwudziestu trzech malarzy z naszego miasta, okolic, innych stron Polski oraz z Ukrainy, Grecji i Niemiec. Na uwagę zasługuje fakt, że artyści podczas pleneru zamieszkiwali w naszym Domu Studenta. Obecni na wystawie artyści, podkreślali bardzo dobrą atmosferę, wielką gościnność i dobry klimat, który towarzyszył ich wizycie w Ciechanowie. Bardzo istotną rolę odegrała również integracja naszych i przyjezdnych twórców, wymiana doświadczeń, poglądów na temat sztuki oraz integracja artystów z mieszkańcami miasta. Ekipa malarzy odznaczyła się swoim talentem w zamierzeniach i celach tegorocznego pleneru, jakim było utrwalenie na płótnach wizerunku naszego miasta, okolic, zabytków, ginących cieszących oko uroczych zakątków Ciechanowa oraz mazowieckiej przyrody. Stworzone dzieła można oglądać w galerii gmachu głównego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

Zapraszamy!

stopkadol 1110